ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.Jego celem jest uwrażliwianie ludzi na potrzebę okazywania innym życzliwość i wzbudzanie w nich pozytywnych emocji.

Musimypamiętać, że aby mały człowiek nie wyrósł na dużego egoistę, trzeba od najmłodszych lat uczyć go wrażliwości na potrzeby innych.

Przedszkolaki ze Skibniewa każdego roku włączają się więc w obchody tego święta.Promują życzliwość i zachęcają do czynienia dobra na różnych płaszczyznach.

W tym roku dzieci wysłały Pawełkowi Majewskiemu, choremu uczestnikowi akcji „Marzycielska Poczta”, własnoręcznie wykonane karty z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Dzieliły się też życzliwością z pracownikami szkoły i uczniami. Rozdawałyplakietki uśmiechniętych buziek, a wszyscy obdarowani odwdzięczali się im uśmiechem.

Jesteśmyprzekonani, że życzliwość na dobre zadomowiła się w Skibniewie.

E.Derlicka
M.Jóźwiuk